کارگاه قالی بافی بانوان حسن آباد افتتاح شد

IMG_7429.JPG

به گزارش روابط عمومی بخشداری بفروئیه ؛ ” فخرالسادات خامسی هامانه “مدیر کل دفترامور بانوان و خانواده استانداری یزد به همراه فلاح فرماندار میبد، اسماعیلی بخشدار، اقبال مشاور فرماندار ، فاضلی نماینده بانوان و کارگردهیار حسن آباد با حضور در روستای حسن آباد ضمن افتتاح کارگاه قالی بافی بانوان این روستا ازنزدیک از هنر و توانمندی بانوان بازدیدنمود.
کارگاه قالی بافی بانوان به همت دهیار روستا و نماینده بانوان بخشداری با راه اندازی دو دستگاه در محل پایگاه بسیج خواهران برای فعالیت بانوان دایر شده که اکنون ده نفر در این کارگاه مشغول به کار شده اند.
خامسی در این بازدید با استقبال از هنر قالی بافی درر گفتگو با بانوان روستایی ابراز خرسندی کرد و افزود: وجود و برپایی کارگاه های صنایع دستی فضای مناسبی برای حضور بانوان است تا ضمن بهره گیری از توانمندی های خود گام های اثربخشی در جهت خود اشتغالی و رونق اقتصادی بردارند.
خامسی همچنین در ادامه با حضور در کارگاه کاربافی بانوان حسن آباد ضمن تحسین راه اندازی کارگاه های صنایع دستی در روستاها تأکید کرد : احیاء هنرکاربافی توسط بانوان بسیار قابل تقدیر بوده و امیدواریم این روند همچنان ادامه پیداکند.
بانوان در این بازدید مسائل و مشکلات خود را با مدیر کل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری یزد مطرح و خواستار رفع آن شدند.
گفتنی است کارگاه کاربافی بانوان روستای حسن آبادنیز به همت نماینده بانوان و دهیار روستا مهر ماه ۹۴ با هشت دستگاه راه اندازی شده که خوشبختانه توانسته با استقبال خوب بانوان مواجه گردد به طوریکه با بهره گیری از توانمندی های خویش توانسته اند با تولید محصولاتی همچون انواع حوله ، شال و….ضمن خود اشتغالی در اقتصاد خانواده و تولید ثروت پایدار نیز نقش قابل توجهی ایفا نمایند.IMG_5987 IMG_5989 IMG_5990 IMG_5991 IMG_5992 IMG_5996 IMG_7417 IMG_7423 IMG_7436 IMG_7441

FacebookTwitterGoogle+اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *