موضوع فعالیت های شرکت تعاونی دهیاری های شهرستان میبد

۱- سرمایه گذاری و مشارکت در انجام فعالیت‌های اقتصادی، بازرگانی، خدماتی و …

۲- همکاری و همچنین اجرای پروژه ها و طرحهای عمرانی، بهداشتی، آموزشی و …

۳- همکاری و اجرای طرح‌ها و پروژه ها در جهت حفظ و نگهداری منابع طبیعی و حفظ و بهبود محیط زیست.

۴- طراحی و احداث و اداره واحدهای تولید صنایع روستایی و صنایع دستی.

۵- دریافت تسهیلات از بانکها ، موسسات و همچنین بخش تعاون در جهت مشارکت و سرمایه گذاری واحد های تولیدی ، فعالیتهای اقتصادی و نیز احداث نواحی قطب‌های صنعتی و کشاورزی ،سرمایه گذاری و مدیریت بهره برداری از معادن.

۶- احداث و ساخت مجتمع‌های ورزشی، تفریحی، رفاهی و ….

۷- احداث و ساخت و اداره مجتمع‌های اداری، خدماتی مانند توزیع کالا، سوخت، خدمات بانکی، مخابراتی، بازار محلی.

۸- ارائه کلیه خدمات فنی و کارشناسی در زمینه ساخت و ساز ، نقشه برداری و طراحی پروژه ها ، خدمات پسماند ، تنظیف و نگهداری و تسطیح معابر و انهار عمومی آب و فاضلاب و لایروبی قنوات و تامین آب آشامیدنی و برق روستا.

۹- مشارکت و سرمایه گذاری در احداث و ساخت و اداره امور مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی و واکسیناسیون در جهت پیشگیری از امراض و بیماری‌های واگیردار.

۱۰- خرید و تامین ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و مشارکت و سرمایه گذاری در ساخت و بهینه سازی مسکن، معابر و جاده‌ها و کلیه پروژه های عمرانی و  همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت بهبود وضع اسکان اهالی.

۱۱- سرمایه گذاری و قبول سرمایه های داخلی و خارجی و قبول هدایا و کمک‌های سازمان‌های خیریه نظیر سازمان  بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور انجام فعالیت‌های اقتصادی در جهت افزایش درآمد و ارتقاء سطح معیشت اهالی.

۱۲- همکاری و سرمایه گذاری و ساخت و اداره پایانه‌های مسافربری و حمل بار و محصولات کشاورزی ، صنعتی و معدنی.

۱۳- سرمایه گذاری و احداث بازارها و نمایشگاههای داخل و خارج از روستا به منظور نمایش، عرضه و فروش محصولات تولیدی و کشاورزی و خدماتی اهالی در جهت قطع دست واسطه‌ها.

۱۴- همکاری و سرمایه گذاری و اداره نانوائی‌ها و فروشگاه‌ها به منظور ارائه نان مرغوب و توزیع اجناس سهمیه بندی شده و تعاونی  و کالاهای ارزان قیمت.

۱۵- سرمایه گذاری در جهت بهبود تولیدات کشاورزی و صنعتی از طریق کلاسهای آموزشی و دستیابی به نهادههای کشاورزی و صنعتی ارزان و مرغوب و تولیدات با کیفیت.

۱۶- ساخت و اداره میادین خرید و فروش دام و طیور و محصولات کشاورزی و میادین میوه و تره بار در سطح شهرستان.

۱۷- تشکیل تعاونی‌های مسکن، مصرف و اعتبار در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش سطح درآمد و کمک در مواقع ضروری به اهالی.

۱۸- ساخت و اداره مجتمع‌های دامپزشکی در جهت حفظ و نگهداری دام و طیور اهالی.

۱۹- همکاری و سرمایه گذاری و ساخت امور رفاهی و ضروری مانند آب، برق، تلفن و ….

۲۰- همکاری و احداث و اداره اماکن تفریحی، فرهنگی، دهکده توریستی به منظور جلب گردشگر و توریست و حفظ آثار باستانی ، سرمایه گذاری در زمینه صنعت گردشگری.

۲۱- سرمایه گذاری و احداث و اداره واحدهای آموزشی عمومی – تخصصی به منظور ارتقاء سطح سواد و بینش و مهارت اهالی و آمادگی آموزش در سطوح بالاتر نظیر دبستان، راهنمایی و دبیرستان کلاسهای آموزش زبان قرآن تقویت و آمادگی کنکور.